Pieteikt nodarbību

Skola:

Kontaktpersona:

Iesniegtie dati tiks izmantoti tikai un vienīgi Skolu programmas "Dzīvei gatavs" vajadzībām, programmas darbības nodrošināšanai un saziņai saistībā ar pieteikto vieslekciju.

Vieslekcija:

Valsts ieņēmumu dienests

Karjeras mugursoma

Klātiene

3 amati Valsts ieņēmumu dienestā

10.-12. klase

“Savā laikā, kad pati mācījos vidusskolā man nebija ne jausmas par ko vēlos būt un par ko mācīties, un nezināju cik daudz dažādas profesijas tomēr pastāv! Šobrīd zinu, ka skolas organizē dažādas stundas, kur vecāki var piedalīties un pastāstīt par profesiju, tādā veidā paplašinot skolēnu redzesloku. Iespējams, ka skolnieki zina, ko viņi grib un internetā ir atrasta visa nepieciešamā informācija, bet ja kaut vienam skolēnam pēc šīs lekcijas būs vieglāk izvēlēties savu nākotnes profesiju, tad mērķis būs sasniegts!” atklāj Sanita Nemmika, Nodokļu pārvaldes Pirmās nodaļas vadītāja vietniece

Sanita strādā VID vairāk kā 20 gadus, kuru laikā ir iepazinusi dažādus amatus un to pienākumus. Savu darba pieredzi Valsts ieņēmumu dienestā sāka, kā praktikante-sekretāre, taču “karjeras mugursomu” papildinot, Sanita strādāja arī Muitā par muitas ekspertu un kā galvenā nodokļu inspektore VID.  Pašlaik Sanita ir vadītāja vietniece VID Nodokļu pārvaldes Saistību izpildes nodrošināšanas daļas Pirmā nodaļā.

Šīs “Karjeras mugursomas” stundas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar 3 profesijām - sekretāre, muitas eksperts, galvenais nodokļu inspektors, un pastāstīt par prasmēm un īpašībām, kas noderēja darba gaitās, t.sk. karjeras izaugsmē. Tēmas nozīmīgums ir tajā, ka vidusskolēni ir soli pirms savas profesijas izvēles un jo vairāk skolēniem būs informācija par dažādām profesijām, jo vieglāk būs izvēlēties savējo!

Tāpat nodarbības laikā plānots vērst skolēnu uzmanību uz to, ka sasniedzot 18 gadus paveras iespēja dibināt savu uzņēmumu, bet pieredzes un zināšanu trūkuma dēļ var rasties situācija, kad jaunieši tiek ļaunprātigi izmantoti, kļūstot par uzņēmuma vadītājiem "uz papīra".

Nodarbības ilgums: 40 min.

Saistītās mācību jomas: Sociālā un pilsoniskā

Pēc aktīvas dalības skolēni būs:

  • guvuši priekštatu par 3 profesijām - sekretāre, muitas eksperts, galvenais nodokļu inspektors;
  • iepazinuši prasmes un īpašības, kas palīdz veiksmīgi attīstīt karjeras gaitas;
  • uzzinājuši riskus, kļūstot par uzņēmuma vadītājiem "uz papīra".

Nepieciešamie resursi: Dators ar interneta pieslēgumu, Projektors un ekrāns, Viedtālruņi skolēniem tiešsaistes rīku izmantošanai, Pierakstu lapas un rakstām piederumi.

Papildus informācija: 

  • Vieslekcija iespējama tikai klātienē!
  •  "Kas ir manā karjeras mugursomā?" ir individuālo nodarbību piedāvājums skolu programmas ietvaros, kurā lektori atklāj kādas prasmes, zināšanas un personības kvalitātes nepieciešamas, lai veiksmīgi kļūtu par profesionāli savā nozarē, uzsverot konkrētu mācību priekšmetu zināšanu nepieciešamību savā darba ikdienā un daloties ar īpašu stāstu-atziņu, kuru lektors vēlas nodot tieši jauniešiem.
Norādītais laiks ir informatīvs un tiks precizēts lektoram ar jums sazinoties.
Pieejama ne ātrāk kā pēc 2 nedēļām!