Pieteikt nodarbību

Skola:

Kontaktpersona:

Iesniegtie dati tiks izmantoti tikai un vienīgi Skolu programmas "Dzīvei gatavs" vajadzībām, programmas darbības nodrošināšanai un saziņai saistībā ar pieteikto vieslekciju.

Vieslekcija:

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs

Sociālās zinības

Klātiene

Kā atpazīt cilvēku tirdzniecības riskus?

10.-12. klase

Vieslekcijas laikā LR Tiesībsarga birojs sniegs ieskatu par to, kas ir cilvēku tirdzniecība, kādi ir izplatītākie cilvēku tirdzniecības viedi, kā atpazīt riskus, lai nekļūtu par cilvēku tirdzniecības upuri un kur vērsties pēc palīdzības, ja tāda ir nepieciešama. 
Savukārt Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments skolēniem pastāstīs, kā plānot drošu ceļojumu, un kā rīkoties, ja brauciena laikā ārpus Latvijas notikusi neplānota situācija, ko ceļotājs pats nevar atrisināt (piemēram, pazudusi pase). Tā kā nereti tiek izteikti vilinoši darba piedāvājumi ārzemēs, pārrunāsim, kā tos izvērtēt un ko ņemt vērā, ja plānots darbs ārpus Latvijas, lai nekļūtu par cilvēku tirdzniecības, tai skaitā darba ekspluatācijas, upuriem.

Nodarbības ilgums: 80 minūtes.

Mācību joma: Sociālā un pilsoniskā

Papildus informācija: Vieslekcija sākotnēji paredzēta tieši profesionālo vidējo izglītību skolēniem reģionos. Pēc pieprasījuma iespējams šo vieslekciju ieplānot arī Rīgā un Rīgas reģionā.

Norādītais laiks ir informatīvs un tiks precizēts lektoram ar jums sazinoties.