Iespēja atklāt notāra profesijas nozīmīgumu, ikdienu un uzzināt, kuri mācību priekšmetiem lieti noder zvērināta notāra ikdienā
Uzzināt vairāk
- Pasākuma pirmajā daļā (no plkst. 11:20 līdz 12.00) moderators Magnuss Eriņš kopā ar zvērinātu notāri un notāra palīgu interaktīvā veidā atklās notāra profesijas nozīmīgumu. Jaunieši varēs praktiski darboties ar ikdienas dzīves situācijām, kurās notāra palīdzība vajadzīga īpaši. Diskusiju laikā varēs uzzināt, kas īsti ir zvērināts notārs, zvērināta notāra palīgs un kāda ir viņu ikdiena.
- Savukārt, otrajā daļā ( no plkst. 12:10 līdz 12:50) zvērināta notāre un notāra palīgs parādīs profesijas ceļu “No skolēna līdz zvērinātam notāram”. Jauniešiem tiks izklāstīts, kas jādara, lai kļūtu par zvērinātu notāru. Vērsta uzmanība uz tiem vidusskolas mācību priekšmetiem, kas lieti noder zvērināta notāra ikdienā. Tiks stāstīts, kur un cik ilgā laikā apgūt jurista profesiju un kā pēc studiju beigām kļūt par zvērinātu notāru. Jaunieši uzzinās arī par to, kādas ir zvērināta notāra darba iespējas.
- Pasākums “Iekāp notāra kurpēs” noslēgsies ar tikšanos (plkst.12:50-13:00) ar Latvijas valsts prezidentu Egilu Levitu un tieslietu ministru Jāni Bordānu. Vidusskolēniem būs iespēja uzdot jautājumus valsts augstākajām amatpersonām.